Michaela Hořejší

Na divadelní fakultě Janáčkovy akademie múzických umění v Brně vystudovala obor scénografie v ateliéru prof. Jána Zavarského a doc. Jany Prekové.

Od roku 1998 spolupracuje jako scénograf a kostýmní výtvarník s divadly v Čechách (ND Praha, Rokoko, Divadlo v Dlouhé, Švandovo divadlo na Smíchově, Divadlo Na Fidlovačce), na Moravě (ND Brno, Janáčkova Opera Brno, MD Zlín, SD Uherské Hradiště), na Slovensku (ŠD Košice, DAB Nitra, ŠD Martin) a v Rakousku (Theater Brett).

Podílela se na vzniku téměř šedesáti inscenací, mezi jinými na Lišce Bystroušce-Příběhy krve režiséra J.A.Pitínského, která získala cenu Sazky a Divadelních novin (2005) a na Smrti Hippodamie téhož režiséra. Hra byla nominována na Cenu Alfréda Radoka v kategorii inscenace roku (2006)

Pravidelně pracuje s režiséry J.A.Pitínským, D.Gombárem, R.Polákem a I.Rajmontem.

Filmografie: Jako kostýmní výtvarník spolupracovala na filmech- Post Coitum (r.J.Jakubisko), Ro©k Podvraťáků (r.K.Janák), Malé radosti (r.K.Debská), Perlička (r.M.Dvořáková), Chyťte doktora (r.M.Dolenský), Bobule (r.T.Bařina).

Realizace v ČT-Past na Ježíška (r.K.Janák), Škola ve mlejně (r.K.Janák), O Bílé paní (r.M.Dolenský), Edisoni (pilotní díl seriálu r.T.Bařina), Jiná láska (z cyklu Soukromé pasti, r.M.Dolenský).

Další mimodivadelní činnost: vytvořila kampaně tv Nova (Zima 2006, Jaro 2007,Podzim 2008, Zima 2008). Podílela se na videoklipech a mnoha reklamách.

Je autorkou uměleckých projektů a realizací-Second Skin (2004), Orlando-život v odrazech (prezentace na konferenci multimediálního umění IMAGINA v Monte Carlu 2006).