Ondřej Brzobohatý

narozen 2.2. 1983 v Praze. Po Absolvování Lidové školy umění v Praze ve hře na housle, úspěšně složil přijímací zkoušky na Konzervatoři Jaroslava Ježka v oboru skladba, dirigovaní a klavír. V průběhu studia se věnuje autorské tvorbě pro kapelu Bůhví, ve které také začíná působit jako klávesista a zpěvák. S touto kapelou vydává tři alba, poslední u velké nahravací firmy EMI. Dále se s kapelou Pragason, v níž začíná působit jako klavírista, věnuje studiu kubánské hudby.

V roce 2003 se zúčastnil konkurzu na moderátora nového televizního formátu s názvem Česko hledá Superstar. Nakonec prošel konkurzem až do finálového výběru a stal se společně s herečkou Laďkou Něrgešovou průvodcem velice úspěšné první série tohoto celosvětového projektu. Dál se ale věnuje skladbě a začíná psát scénickou hudbu pro divadlení představení (Barmanky:John Godber, Chvilková slabost: Donald Churchil, 1 + 2 = 6, Ray Cooney, Vyhazovači: John Godber, atd.). Absolvuje konzervatoř a Vyšší odbornou školu v roce 2006. Stává se producentem řady písní pro různé interprety (Sámer Issa, Martina Balogová, Dara Rolins a další). Zajímá se o hudební filmovou tvorbu a dostává nabídku vytvořit hudbu k pěti televizním povídkám z bakalářského cyklu "To Nevymyslíš".

Ještě v průběhu studií na konzervatoři se setkává s významným českým skladatelem Milanem Kymličkou, k němuž dochází na hodiny základů filmové hudby. Je autorem znělek k pořadům "Konečně Jsi Tady", "Pustit Žilou" či k úspěšnému televiznímu pořadu "Hádej Kdo Jsem". Vzhledem k hereckým genům si také zkouší divadelní i televizní herectví. Hraje v divadle svého otce ve čtyřech inscenacích (La Cage Aux Folles: role Laurenta, I Love You, you´re perfect, now change... : role klavíristy, Vyhazovači: role Lesllieho, Dva Na Smetišti: role klavíristy) a také se objevuje v roli právníka Marka Stránského v televizním seriálu "Ulice", který získal cenu divácky nejúspěšnější seriál roku 2007.

V roli moderátora se prezentuje jen výjimečně, například při předávání cen hudební ankety "Český Slavík" v roce 2006 a potom při předávaní cen divácké ankety pro nejoblíbenějšího herce a herečku v roce 2008 s názvem "Hvězda Mého Srdce". Jako autor zaznamenal výrazný úspěch s písní "Slowly", kterou složil pro Daru Rolins na její album D1. Tato píseň se deset týdnů držela v Top 10 Britské prestižní hitparády BBC Garage Chart v remixové verzi od renomovaného anglického remixera MJ Colea.

V současnosti pracuje na hudbě k televiznímu filmu Hrobař v režii Dušana Kleina a na svém vlastním sólovém albu.