E-SHOP, speciality nakupujte zde
Ukázky z představení
Vstupenky - zakoupíte zde

Tiskové zprávy  

Kudykam poprvé ukázal své originální kostýmy

Na Tržní kolonádě v Karlových Varech se v neděli 5. července děly pozoruhodné věci. Před očima diváků se zhmotnila idea v postavě Kudykama, po molu se promenovaly ženy přeměněné v kočky a narozdíl od profesionálních modelek navíc vesele laškující s přihlížejícími a mluvící ve verších... Svérázným způsobem tak o sobě dal vědět Kudykam.

Stejnojmenná divadelní hra Michala Horáčka s hudbou Petra Hapky se krok za krokem blíží ke slavnostní premiéře 21. října ve Státní opeře Praha a cestou baví publikum rozličnými akcemi. Ti, kteří se v hojném počtu shromáždili kolem improvizovaného přehlídkového mola na karlovarské kolonádě, však viděli věci dosud neviděné. Tvůrčí tým Kudykama se rozhodl právě tady, se vší parádou a leskem, poprvé předvést kostýmy z chystané inscenace. Kostýmy plné fantazie, nápadů, barev, promyšlené do nejmenších detailů. "V Kudykamovi jsou kostýmy dvojího druhu, jelikož se tam vyskytují postavy dvojího původu. Ti první - např. hlavní hrdina Martin, mladá dáma Martina a Martinův Strýc - jsou postavy reálného světa roku 2009, a tak se po jevišti pohybují, v dobrém slova smyslu, v kostýmech prostých až civilních (až na pár detailů, skoro osobních fetišů, které jim dávají punc jedinečnosti). Ti druzí - Kudykam, Mňaudámičky, Šumichrásti - jsou bytosti stvořené v mysli hlavního hrdiny. To jsou postavy z jiného světa, světa fantazie, barev, elegance a nepodbízivé japonské výpravnosti...," říká spoluautorka námětu, scénografka a kostýmní výtvarnice Kudykama Michaela Hořejší. Právě autorka kostýmů osobně společně s Milanem Šteindlerem divákům představili přítomné divadelní postavy. Nejprve okouzlující Mňaudámičky - ony již v úvody zmiňované rozverné modelky, po nich Šumichrásty, kteří předvedli skvělá akrobatická čísla. Ti všichni pak připravili sborové entrée samotnému Kudykamovi. Jeho kostým, dobře známý z plakátů zvoucích na představení do Státní opery, tentokrát oblékl herec Vojtěch Dyk, který se na jevišti v této roli bude střídat s Karlem Dobrým a Csongorem Kassaiem. "Kudykam je zhmotnělou představou hlavního hrdiny Martina, tomu odpovídá i jeho zvláštní vizáž - sukně, černé vlasy s mikádem na jedné a dlouhými prameny na druhé straně, kulečníkové tágo...," vysvětluje Michal Horáček.

Přítomné publikum se kromě premiérové prezentace unikátních kostýmů dočkalo také inscenovaného koncertu písní z představení Kudykam, který vyvrcholil mohutnou písní Kudykama "Tante cose da veder".
 
© Michal Horáček KUDYKAM  |  All visual media © by Kudykam s.r.o.  |  All rights reserved

Terms & conditions  |  Podmínky použití stránek  |  Payment security  |  Payment options  | 

Created by: www.Capsize.cz